Lokaty walutowe

Lokatą walutową nazywany jest depozyt bankowy, który prowadzony jest w innej walucie niż ta, obowiązująca w kraju. Lokatę taką zakłada się jednak w swoim krajowym banku. Standardową ofertą banku, który oferuje lokatę walutową jest inwestowanie w euro, dolarach, frankach szwajcarskich oraz funtach brytyjskich. Są to cztery, podstawowe i standardowe waluty lokatowe. Z uwagi na fakt, że nie jest to standardowa oferta warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami oraz możliwościami jej wykorzystania. 

 
lolek - 30 03 15 - 09:58 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Kredyt gotówkowy, czyli skąd wziąć potrzebne pieniądze

Posiadamy różne bieżące, czy też planowane wydatki. Jednak czasem kwota tych wydatków, związanych choćby z zakupem sprzętu do mieszkania, czy organizacją dłuższego wyjazdu urlopowego, jest znacznie wyższa niż środki, które posiadamy, czy jesteśmy w stanie uzbierać w najbliższym czasie. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się zaciągniecie kredytu gotówkowego w banku. Jest to kredyt, który może być przeznaczony na dowolny cel konsumpcyjny, niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oczywiście kwestia zaciągnięci kredytu i możliwości jego spłaty musi być dobrze przemyślana. Oferta jest dość szeroka, więc raczej nie powinno być większego problemu ze znalezieniem odpowiedniej opcji. Trzeba jednak kierować się odpowiednimi kryteriami, aby wybór był optymalnym rozwiązaniem.

 
lolek - 16 03 15 - 11:26 | | Domyślne

Lokaty, czyli jak dobrze inwestować przy małym ryzyku

Lokaty bankowe to jeden z rodzajów depozytów bankowych, a także jeden z najchętniej wybieranych przez klientów produktów bankowych. Lokaty, jako jeden ze sposobów inwestowania cechuje małe, prawie niewystępujące ryzyko inwestycji, a dodatkowo wpłacone na lokatę środki są chronione gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Zysk z lokat nie jest może imponujący, ale jest na dość przyzwoitym poziomie. Założenie lokaty to powierzenie pieniędzy bankowi, które w odpowiedni sposób nimi obraca, więc nie jest tu potrzebna jakaś specjalna wiedza z zakresu inwestowania. po prostu wpłaca się pieniądze na lokatę terminową, aby po określonym czasie otrzymać wpłacone środki i wypracowany zysk. Jednak warto co nieco wiedzieć o samych lokatach, aby móc dokonać jak najbardziej trafnego wyboru. Lokata powinna bowiem przynosić zarówno zyski, jak i być w innych aspektach dopasowana do oczekiwań właściciela. Kliknij w link i zobacz kto przedstawia najlepszą ofertę.

 
lolek - 25 02 15 - 09:18 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,