Banki i ich oferta kredytowa

Ile banków, tyle ofert kredytów, ale znacznie więcej, niektóre mogą mieć ich bowiem kilkadziesiąt.

Powodem tego jest przede wszystkim duże zainteresowanie kredytami i coraz większa konkurencja na rynku usług bankowych. Klienci poszukują coraz nowszych rozwiązań, dlatego banki muszą się starać zapewnić im to czego poszukują. Największym powodzeniem z pewnością cieszą się przede wszystkim kredyty gotówkowe. Tych więc jest najwięcej. Poza tymi które banki mają w swojej stałej ofercie, regularnie można znaleźć wiele kredytów, które można nazwać okazyjnymi. Zazwyczaj wyróżniają się przede wszystkim atrakcyjnymi warunkami takimi jak niskie oprocentowanie czy też brak prowizji za udzielenie kredytu, co powoduje, że koszt kredytu się zmniejsza. Jednak oferta banków to nie tylko kredyty gotówkowe.

 
lolek - 11 02 15 - 09:11 | | Domyślne

Kiedy najlepiej brać kredyt gotówkowy?

Coraz więcej osób zastanawia się, czy kredyt gotówkowy jest dla nich dobrym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem na podreperowanie finansów. Taki kredyt można bardzo łatwo i szybko otrzymać, dlatego tak wiele osób decyduje się na niego. Mimo wszystko nie da się ominąć niektórych formalności, dlatego banki udzielające kredytów gotówkowych sprawdzają swoich wnioskodawców pod kątem ich wierzytelności. Instytucjami, które udzielają im takich informacji jest Biuro Informacji Kredytowej, a także Krajowy Rejestr Długów. Oprócz tego istnieją również bazy danych w bankach, które zawierają historie terminowości spłat przez kredytobiorców. Jeśli bank dowiedzie rzetelności wnioskodawcy i pozytywnie oceni jego zdolność kredytową, to z pewnością podejmie dalsze procedury przyznania kredytu.

 

 
lolek - 21 01 15 - 10:24 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Dobra lokata na przyszłość

Oszczędzanie jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu można finansowo przygotować się na różne wydatki w przyszłości czasem również te niespodziewane. Warto jednak oszczędzać w taki sposób, aby na tym oszczędzaniu zyskać. Na to są różne sposoby, a jednym z nich są lokaty bankowe. Lokaty takie to bardzo bezpieczny sposób oszczędzania, a zysk z nich jest niemal pewny. Nie jest to co prawda tak wielki zysk, jak na przykład możliwy do uzyskania podczas inwestowania giełdowego, ale przy dobrej lokacie będzie on na przyzwoitym poziomie. Oprócz tego, że sam sposób oszczędzania i inwestowania jest dość bezpieczny sam w sobie, to nawet w razie niewypłacalności banku odzyskamy nasze środki dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Warto jednak zwrócić uwagę, że sytuacja, kiedy bank będzie niewypłacalny jest dość mało prawdopodobna. Wejdź i kliknij ten link, znajdziesz tam kolejny produkt finansowy.

 
lolek - 14 01 15 - 08:45 | | Domyślne