Kredyty gotówkowe – zmiany w czasach korona-wirusa

W marcu 2020 roku, nastąpił w Polsce wstrząs. Do naszego kraju przedostał się korona-wirus, który skutecznie zdestabilizował cała gospodarkę, powodując wzrost bezrobocia oraz zadłużenia państwa. Wpłynął on również na banki, które obawiając się utraty przez klientów pracy, są mniej chętne do udzielania jakichkolwiek pożyczek. W maju 2020 roku, istniały nawet propozycję, aby kredyty hipoteczne był udzielane po wpłacie 30% depozytu. W artykule postaramy się skupić jednak, na kredytach gotówkowych, ponieważ można je wydać na dowolny cel i z omawianego powodu, tego typu pożyczki są bardzo popularne na całym świecie. Młodzi ludzie zazwyczaj wydają je na markowe ciuchy i kosmetyki, starsi na nowy sprzęt RTV i remont mieszkania, a seniorzy na pomoc swojej rodzinie, niezależnie od tego co potrzebujesz, warto zajrzeć na 17bankow.com, jest to portal z rankingiem kredytów oraz opiniami wielu zadowolonych klientów.

 
lolek - 21 07 20 - 12:36 | | Domyślne

Lokaty bankowe – na jak długo ?

Wiele osób w Polsce zastanawia się nad założeniem w swoim banku lokaty, która nie tylko pozwoli oszczędzać, ale jednocześnie przyniesie zyski. Osoby, które dotychczas nie miały styczności z lokatami bankowymi, zastanawia się często, na jaki okres takie lokaty są zakładane. Otóż w polskich bankach można znaleźć lokaty trzymiesięczne, roczne oraz kilkuletnie. Im więcej zainwestujemy, w długim czasie, tym większe zyski uzyskamy. Oprocentowanie lokat nie jest obecnie duże, jednak jest to pewny i bezpieczny zysk, dlatego korzysta z nich bardzo dużo Polaków. Jeżeli mamy dostęp do internetu oraz konto w banku przez internet, to lokatę możemy założyć nawet w pięć minut. Jest to proste, łatwe i przyjemne.

 
lolek - 06 05 20 - 11:50 | | Domyślne

Czym jest i do czego służy kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to propozycja, która jest szeroko dostępna na rynku oraz cieszy się zainteresowaniem wśród wielu osób. Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie tego rodzaju rozwiązanie może okazać się przydatne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zobowiązania zaciągać z rozsądkiem. Brak rozwagi w tym zakresie może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. Jeżeli zastanawiamy się nad kredytem gotówkowym, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jaka jest jego specyfika, a także co dokładnie wiąże się z taką opcją.

Kredyt gotówkowy udzielany jest przez banki i występuje w rozmaitych wariantach. Można spotkać oferty dotyczące kredytów gotówkowych przeznaczonych na określony lub też dowolny cel. Różnica jest tutaj zasadnicza, ponieważ w pierwszym przypadku nasza umowa z bankiem dokładnie precyzuje, na co możemy spożytkować uzyskane pieniądze, w drugim natomiast mamy w tej kwestii dowolność. Wybór zależy tutaj od okoliczności sprawy. Jeśli mamy już upatrzony konkretny wydatek, a jednocześnie dana oferta jest z naszej perspektywy atrakcyjna, może się okazać, że kredyt na określony cel będzie ciekawą opcją. Jeżeli natomiast planujemy wydatek o jeszcze nieokreślonym charakterze, ale wiemy już, jaki budżet będziemy chcieli na niego przeznaczyć, wówczas interesujący może być kredyt na dowolny cel. Ostatecznie jednak należy przyjrzeć się po prostu szczegółom ofert, a także naszej sytuacji.

 
lolek - 20 12 19 - 13:16 | | Domyślne