Szukasz komfortu samochodu, a nie masz pieniędzy? Kredyt jest Twoją odpowiedzią!

Wierzcie lub nie, był czas, kiedy żadna osoba nie miała jakiejkolwiek dodatkowej formy transportu. Stopy ludzi były już wystarczające do poruszania się po świecie. Wówczas mosty lądowe były wygodne w tego rodzaju podróżach. Różne plemiona wędrowały po całym kontynencie pieszo, szukając lepszego terenu. Na wielu obszarach brakowało żywności i wody, więc pierwsi ludzie musieli się poruszać lub uczyć kochać ziemię. Ich stopy wystarczały już na pokonywanie dużych odległości, dopóki ludzie nie odkryli, że mogą to pozostawić czemuś innemu. Komfort stał się priorytetem, ponieważ chodzenie postrzegano jako męczące doświadczenie.

Szybkie przejście do przyszłości - samochody są już królami drogi. Dawno minęły czasy chodzenia po środku ulicy bez troski na całym świecie. Zrób to dzisiaj, a w 95 procentach przypadków będzie wypadek. Samochody były kiedyś luksusem, dla milionerów i miliarderów którzy nie mieli pomysłu na wydawanie pieniędzy. W dzisiejszych czasach, gdy samochody stały się bardziej powszechne, okazało się to koniecznością dla każdego gospodarstwa domowego. Pokonywanie dużych odległości pieszo to już nie tylko fanaberia. Żyjemy w szybkim, „natychmiastowym” społeczeństwie. Zmarnowany czas to zmarnowane pieniądze, a co ważniejsze, można zmarnować wysiłek.

 
lolek - 23 10 19 - 14:37 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Gdzie lokować nadwyżki finansowe?

Nie każdemu pasuje oszczędzanie na lokatach bankowych. Zaufanie do banków osłabia się przez afery ze SKOK-ami, a także mniejszymi bankami detalicznymi, które nie wywiązują się z polityki bezpieczeństwa narzuconej przez KNF i NBP. Gdzie zatem prawidłowo lokować nadwyżki finansowe?

Absolutna podstawa dla każdego inwestora indywidualnego, ponieważ lokata bankowa ochrania środki przed inflacją, a jednocześnie zapewnia minimalny zysk. Jeżeli masz niską tolerancję ryzyka lokata bankowa to jedyne sensowne rozwiązanie. Uruchamianie depozytów oszczędnościowych koreluje się z polityką monetarną, a szczególnie wysokimi stopami procentowymi (większa opłacalność). Lokata długoterminowa daje większy zysk od krótkoterminowej, ale zabiera w zamian płynność budżetu.

 
lolek - 29 07 19 - 15:09 | | Domyślne

Lokata krótko czy długoterminowa

Każdy z nas doskonale wie o tym, że najlepszą formą inwestowania swoich oszczędności są różnego rodzaju lokaty. Najbardziej popularne są lokaty krótko i długoterminowe. Jednak nie zawsze wiemy z której lokaty najlepiej skorzystać i która okaże się dla nas najbardziej opłacalna. Z reguły istnieje takie przekonanie że im dłuższy będzie okres trwania lokaty tym większe będzie oprocentowanie. Niestety jak się okazuje nie zawsze tak jest. Musimy wziąć w takiej sytuacji pod uwagę wszystkie atrakcyjne oferty lokat krótkoterminowych które mają wysokie oprocentowanie. Przed wyborem najlepszej lokaty powinniśmy sprawdzić dokładnie wszystkie warunki które będziemy musieli spełnić aby móc skorzystać z danej oferty. Często w takich przypadkach warunkiem może być równoczesne wybranie dodatkowych usług danego banku jak np. założenie konta osobistego.

 
lolek - 06 06 19 - 10:41 | | Domyślne