Lokata krótko czy długoterminowa

Każdy z nas doskonale wie o tym, że najlepszą formą inwestowania swoich oszczędności są różnego rodzaju lokaty. Najbardziej popularne są lokaty krótko i długoterminowe. Jednak nie zawsze wiemy z której lokaty najlepiej skorzystać i która okaże się dla nas najbardziej opłacalna. Z reguły istnieje takie przekonanie że im dłuższy będzie okres trwania lokaty tym większe będzie oprocentowanie. Niestety jak się okazuje nie zawsze tak jest. Musimy wziąć w takiej sytuacji pod uwagę wszystkie atrakcyjne oferty lokat krótkoterminowych które mają wysokie oprocentowanie. Przed wyborem najlepszej lokaty powinniśmy sprawdzić dokładnie wszystkie warunki które będziemy musieli spełnić aby móc skorzystać z danej oferty. Często w takich przypadkach warunkiem może być równoczesne wybranie dodatkowych usług danego banku jak np. założenie konta osobistego.

Dlaczego lokata długoterminowa

Jak się okazuje zakładają lokatę długoterminową wnosimy pieniądze których nie będzie nam się opłacało wypłacać przed zakończeniem okresu trwania umowy. Zazwyczaj za wcześniejsze zerwanie lokaty grozić nam może nawet całkowite utracenie zarobionych odsetek. A zatem dlaczego warto zdecydować się na lokatę długoterminową? Jeżeli będziemy mieli na myśli możliwe do uzyskania odsetki z lokaty znacznie częściej będzie nam przechodziła przez myśl konieczność wypłacenia zainwestowanych środków. Dodatkowo jeżeli środki będziemy mogli wybrać w dowolnej chwili bez konsekwencji ryzyko że faktycznie wcześniej zerwiemy umowę jest dużo większe. Dlatego w lokacie długoterminowej ważna jest świadomość że jeżeli wcześniej ą zerwiemy nić nie zarobimy. Dodatkowo wpłacając środki na lokatę jesteśmy spokojni że pieniądze tam wpłacone stopniowo rosną i nie musimy co jakiś czas zastanawiać się nad koniecznością przedłużenia lokaty czy też przeniesienia środków na inne konto. Pamiętajmy również o efekcie końcowym. Gdy po dwóch latach zamkniemy lokatę i wybierzemy zarobione odsetki z pewnością to zauważymy i odczujemy.

Dlaczego lokata krótkoterminowa.

Lokata krótkoterminowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób które wiedzą o tym, że wpłacone pieniądze będą im niebawem potrzebne. W takiej sytuacji gdybyśmy wpłacili je na lokatę długoterminową i wcześniej ją zakończyli stracilibyśmy wszystkie odsetki . W przypadku lokat krótkoterminowych możemy wypłacić swoje środki po trzech miesiącach a następnie je wydać bądź też odłożyć je na kolejną lokatę. Oferty lokat krótkoterminowych zmieniają się dużo częściej i częściej też ścigają się w atrakcyjnych warunkach i promocjach.

 
lolek | 06 06 19 - 10:41 | | Domyślne