Po co komu karta kredytowa?

Karta kredytowa nie jest zabawką, trzeba jej używać rozważnie i praktycznie, trzeba myśleć, co robić, żeby przyniosła jak największy zysk, a nie doszło przy tym do jakichkolwiek strat. Karta kredytowa nie jest po to, żeby dokonywać wypłat z bankomatu, to jest pierwsza, najważniejsza zasada, i niestety jedna z tych najczęściej łamanych. Można oczywiście dzięki niej wypłacać pieniądze, posiada ona możliwość wypłacanie gotówki z bankomatów ale chodzi o to, że jest to bardzo nieopłacalne. Banki liczą sobie sporą prowizję za wypłatę przykładowo w umowie mógł wspomnieć, że będzie sobie liczył kilka procent od każdej wypłaty kartą. Drugą kwestią jest to, że nie obowiązuje okres bez odsetkowy, czyli wypłata będzie oprocentowana od razu, już od pierwszych dni. Dobrze też wiedzieć, albo przynajmniej sobie przypomnieć, że karty mają opłaty, o różnym charakterze czasowym, na przykład za utrzymanie karty trzeba płacić siedem złotych miesięcznie, chyba, że dokona się odpowiedniej ilości zakupów przez tę właśnie kartę. Dobrze wiedzieć jakie haczyki ma nasz bank. Lokaty bankowe są tym, na czym te haczyki najlepiej widać, jeśli ktoś się interesuje faktycznie bankowością widzi, że na lokatach można dużo zarobić wykonując chociaż niewielki wkład.

 
lolek - 14 04 21 - 14:48 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,

Kredyt hipoteczny – porady

Mieszkanie to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak dysponuje taką gotówką, z pomocą przychodzi kredyt hipoteczny. Brzmi groźnie? Warto wiedzieć, jak się do niego przygotować, zobacz także czym jest inflacja i jaki ma wpływ na kredyty - 17bankow.com/poradniki/793/co-to-jest-inflacja-najwazniejsze-informacje

 
lolek - 11 02 21 - 12:30 | | Domyślne

Brak historii w BIK a kredyt gotówkowy – warto, czy nie?

Często mówi się, że jedyną szansą na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, jest posiadanie odpowiednio dużej zdolności kredytowej. W obecnych czasach dużo się pod tym względem zmieniło. Zaciągnięcie zobowiązania gotówkowego, jest dziś o wiele łatwiejsze. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na kredyt w banku, do którego wpływają nasze dochody. Czy jest to jedyny warunek uzyskania tej formy zobowiązania? Oczywiście, że nie! Inne również istotne warunki znajdziesz na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Jak to wygląda z innymi kredytami?

Paradoksem jest fakt, że w takim przypadku zaciągnięcie kredytu hipotecznego może być faktycznie prawdziwym wyzwaniem. W tym przypadku nie ma znaczenia to, że obydwie formy zobowiązań mogą być kredytowane na ten sam czas. Co więcej, w przypadku hipoteki, zabezpieczeniem jest mieszkanie lub dom, a więc nieruchomość, której wartość jest bardzo wysoka. Wracając jednak do tematu zobowiązań gotówkowych, to nawet w przypadku braku historii kredytowej, możliwe jest pożyczenie całkiem dużej sumy pieniędzy.

 
lolek - 04 12 20 - 08:55 | | Domyślne