Kiedy najlepiej brać kredyt gotówkowy?

Coraz więcej osób zastanawia się, czy kredyt gotówkowy jest dla nich dobrym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem na podreperowanie finansów. Taki kredyt można bardzo łatwo i szybko otrzymać, dlatego tak wiele osób decyduje się na niego. Mimo wszystko nie da się ominąć niektórych formalności, dlatego banki udzielające kredytów gotówkowych sprawdzają swoich wnioskodawców pod kątem ich wierzytelności. Instytucjami, które udzielają im takich informacji jest Biuro Informacji Kredytowej, a także Krajowy Rejestr Długów. Oprócz tego istnieją również bazy danych w bankach, które zawierają historie terminowości spłat przez kredytobiorców. Jeśli bank dowiedzie rzetelności wnioskodawcy i pozytywnie oceni jego zdolność kredytową, to z pewnością podejmie dalsze procedury przyznania kredytu.

 

 
lolek - 21 01 15 - 10:24 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Dobra lokata na przyszłość

Oszczędzanie jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu można finansowo przygotować się na różne wydatki w przyszłości czasem również te niespodziewane. Warto jednak oszczędzać w taki sposób, aby na tym oszczędzaniu zyskać. Na to są różne sposoby, a jednym z nich są lokaty bankowe. Lokaty takie to bardzo bezpieczny sposób oszczędzania, a zysk z nich jest niemal pewny. Nie jest to co prawda tak wielki zysk, jak na przykład możliwy do uzyskania podczas inwestowania giełdowego, ale przy dobrej lokacie będzie on na przyzwoitym poziomie. Oprócz tego, że sam sposób oszczędzania i inwestowania jest dość bezpieczny sam w sobie, to nawet w razie niewypłacalności banku odzyskamy nasze środki dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Warto jednak zwrócić uwagę, że sytuacja, kiedy bank będzie niewypłacalny jest dość mało prawdopodobna. Wejdź i kliknij ten link, znajdziesz tam kolejny produkt finansowy.

 
lolek - 14 01 15 - 08:45 | | Domyślne

Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki gotówkowej.

Dla wielu osób nie znających usług finansowych i na co dzień nie mających z nimi do czynienia oba pojęcia wydają się tożsame. Co to jest kredyt gotówkowy a czym jest pożyczka gotówkowa?

Kredyt gotówkowy to udostępnienie przez bank określonych środków finansowych na określone potrzeby finansowe. Kredyty gotówkowe mogą być udzielane na różne potrzeby, kredyty gotówkowe mogą być przeznaczone na poszczególne potrzeby typu: kredyt gotówkowy na święta, kredyt gotówkowy na wakacje, kredyt gotówkowy na wyprawkę szkolną , lub tez mogą być przeznaczone na zupełnie dowolny cel. Jako zabezpieczanie spłaty kredytu gotówkowego bank bierze pod uwagę dochody uzyskiwane przez osoba starająca się o kredyt gotówkowy. Bank udzielając kredytu gotówkowego sprawdza dochody, wydatki i inne zobowiązania przyszłego kredytobiorcy. Kredyty mogą być udzielane tylko na podstawie oświadczenia, niekiedy mogą tez być potrzebni poręczyciele kredytu gotówkowego. Wszystko oczywiście uzależnione jest od sytuacji materialnej osoby ubiegającej się o kredyt gotówkowy jak i od jego historii kredytowej. Na pewno trudniej będzie otrzymać kredyt gotówkowy komuś kto już wcześniej miewał problemy ze spłatą rat kredytowych. Banki honorują i lubią klientów, którzy swoje zobowiązania płacą regularnie i zawsze na czas.

 
lolek - 07 01 15 - 08:58 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , ,