Czym jest i do czego służy kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to propozycja, która jest szeroko dostępna na rynku oraz cieszy się zainteresowaniem wśród wielu osób. Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie tego rodzaju rozwiązanie może okazać się przydatne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zobowiązania zaciągać z rozsądkiem. Brak rozwagi w tym zakresie może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. Jeżeli zastanawiamy się nad kredytem gotówkowym, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jaka jest jego specyfika, a także co dokładnie wiąże się z taką opcją.

Kredyt gotówkowy udzielany jest przez banki i występuje w rozmaitych wariantach. Można spotkać oferty dotyczące kredytów gotówkowych przeznaczonych na określony lub też dowolny cel. Różnica jest tutaj zasadnicza, ponieważ w pierwszym przypadku nasza umowa z bankiem dokładnie precyzuje, na co możemy spożytkować uzyskane pieniądze, w drugim natomiast mamy w tej kwestii dowolność. Wybór zależy tutaj od okoliczności sprawy. Jeśli mamy już upatrzony konkretny wydatek, a jednocześnie dana oferta jest z naszej perspektywy atrakcyjna, może się okazać, że kredyt na określony cel będzie ciekawą opcją. Jeżeli natomiast planujemy wydatek o jeszcze nieokreślonym charakterze, ale wiemy już, jaki budżet będziemy chcieli na niego przeznaczyć, wówczas interesujący może być kredyt na dowolny cel. Ostatecznie jednak należy przyjrzeć się po prostu szczegółom ofert, a także naszej sytuacji.

 
lolek - 20 12 19 - 13:16 | | Domyślne

Szukasz komfortu samochodu, a nie masz pieniędzy? Kredyt jest Twoją odpowiedzią!

Wierzcie lub nie, był czas, kiedy żadna osoba nie miała jakiejkolwiek dodatkowej formy transportu. Stopy ludzi były już wystarczające do poruszania się po świecie. Wówczas mosty lądowe były wygodne w tego rodzaju podróżach. Różne plemiona wędrowały po całym kontynencie pieszo, szukając lepszego terenu. Na wielu obszarach brakowało żywności i wody, więc pierwsi ludzie musieli się poruszać lub uczyć kochać ziemię. Ich stopy wystarczały już na pokonywanie dużych odległości, dopóki ludzie nie odkryli, że mogą to pozostawić czemuś innemu. Komfort stał się priorytetem, ponieważ chodzenie postrzegano jako męczące doświadczenie.

Szybkie przejście do przyszłości - samochody są już królami drogi. Dawno minęły czasy chodzenia po środku ulicy bez troski na całym świecie. Zrób to dzisiaj, a w 95 procentach przypadków będzie wypadek. Samochody były kiedyś luksusem, dla milionerów i miliarderów którzy nie mieli pomysłu na wydawanie pieniędzy. W dzisiejszych czasach, gdy samochody stały się bardziej powszechne, okazało się to koniecznością dla każdego gospodarstwa domowego. Pokonywanie dużych odległości pieszo to już nie tylko fanaberia. Żyjemy w szybkim, „natychmiastowym” społeczeństwie. Zmarnowany czas to zmarnowane pieniądze, a co ważniejsze, można zmarnować wysiłek.

 
lolek - 23 10 19 - 14:37 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Gdzie lokować nadwyżki finansowe?

Nie każdemu pasuje oszczędzanie na lokatach bankowych. Zaufanie do banków osłabia się przez afery ze SKOK-ami, a także mniejszymi bankami detalicznymi, które nie wywiązują się z polityki bezpieczeństwa narzuconej przez KNF i NBP. Gdzie zatem prawidłowo lokować nadwyżki finansowe?

Absolutna podstawa dla każdego inwestora indywidualnego, ponieważ lokata bankowa ochrania środki przed inflacją, a jednocześnie zapewnia minimalny zysk. Jeżeli masz niską tolerancję ryzyka lokata bankowa to jedyne sensowne rozwiązanie. Uruchamianie depozytów oszczędnościowych koreluje się z polityką monetarną, a szczególnie wysokimi stopami procentowymi (większa opłacalność). Lokata długoterminowa daje większy zysk od krótkoterminowej, ale zabiera w zamian płynność budżetu.

 
lolek - 29 07 19 - 15:09 | | Domyślne