Jaka lokata przy niskich stopach procentowych?

Aktualna polityka monetarna nie pozostawia większych złudzeń. Lokata bankowa jest mało opłacalna, ale przy spełnieniu pewnych warunków jesteś w stanie zwiększyć szanse na uzyskanie pozytywnej, ponadprzeciętnej stopy zwrotu. W artykule poznasz najważniejsze praktyki zarządzania depozytami oszczędnościowymi w okresie obowiązywania niskich stóp procentowych.

 
lolek - 04 12 18 - 11:50 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Maraton świąteczny i kredyt gotówkowy.

Raz do roku zdarza się coś, co możemy bez obaw nazwać maratonem świątecznym. Są to mikołajki w połączeniu z wigilią, świętami Bożego Narodzenia i jeszcze po drodze Sylwester i nowy rok. To kilka ważnych wydarzeń następujących po sobie w krótkich odstępach czasowych, dlatego właśnie możemy ten czas nazwać maratonem świątecznym lub też maratonem wielu wyjątkowych okazji. Jest to czas nie zwykle wyjątkowy, zazwyczaj mamy więcej wolnego od pracy i możemy spotkać się wreszcie w gronie rodzinnym, czasem z osobami, których nie widzieliśmy już przez lata. Ale to jest jedna strona tego pięknego medalu, druga strona jest bardzie prozaiczna i życiowa, a mianowicie, aby przeżyć w wyjątkowy sposób cały ten maraton świąteczny potrzebne są nam pieniądze, to nie ulega wątpliwości, chociażby pieniądze na upominki i prezenty, te większe lun zwyczajnie drobne, ale zawsze prezenty. Wówczas albo będziemy mieć na to fundusze, ale i nie. Nie mniej jednak może wystąpić sytuacja, w której jeżeli tylko zorientujemy się, że zaczyna nam brakować pieniędzy lub po prostu już ich nie mamy, to możemy popaść w tak zwaną czarną dziurę i już z niej nie wyjść do końca owego maratonu świątecznego. To jest postawa negatywna, ale jak najbardziej ludzka, ale lepiej jej unikać i nie popadać w żadne skrajnie depresyjne myśli czy zachowanie, wówczas właśnie musimy i powinnyśmy robić coś zupełnie przeciwnego. A przeciwieństwem nic nie robienia i popadnięcia w negatywne nastawienie jest oczywiście realne działanie i nie popadanie w nic, co może zepsuć święta, gdyś przez brak pieniędzy już wiele świąt w wielu Polskich rodzinach nie było takich, jakie być powinny lub, jakie po prostu je planowano by były. Rozwiązaniem na gorączkę maratonu świątecznego może być kredyt gotówkowy i dodatkowe pieniądze, który uzyskamy z tytułu otrzymanego kredytu gotówkowego, to jest bardzo dobre rozwiązanie.

 
lolek - 01 10 18 - 12:44 | | Domyślne

Konsolidacja kredytów

Niestety zaciąganie kredytów nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, szczególnie w sytuacji kiedy tych pożyczek mamy kilka. Często zaraz po zaciągnięciu każdej kolejnej spłata ich okazuje się być bardzo uciążliwa. Dzieje się tak za sprawą tego, że raty spłacane w tym samym czasie mogą spowodować ogromne problemy finansowe i naruszą nasz domowy budżet. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może się okazać konsolidacji zadłużeń. Zanim jednak skorzystamy z tego rozwiązania powinniśmy dowiedzieć się o nim jak najwięcej i zastanowić czy to rozwiązanie, które faktycznie będzie dla nas tym najlepszym. Mimo to warto jednak dowiedzieć się jak radzić sobie ze zbyt wysokimi miesięcznymi ratami, a także czym charakteryzują się kredyty konsolidacyjne. Pamiętajmy mimo wszystko o tym by świadomie zarządzać swoimi finansami i starać się wybierać oferty bankowe odpowiednie do Twoich możliwości oraz potrzeb. Dzięki poszerzeniu swojej wiedzy na temat kredytów konsolidacyjnych możemy szybko dowiesz się wszystkiego co może okazać się pomocne by poradzić sobie z problemami związanymi z zadłużeniem oraz problemami ze spłatą miesięcznych rat, na 17bankow.com/chwilowki możesz sprwadzić czy warto skorzystać z chwilówki w celu spłacenia kredytu.

 
lolek - 01 08 18 - 11:24 | | Domyślne